Sidförslag
    Kontor
      Kontakta oss
      0771-771 070

      Familjens Jurist i Stockholm, Drottninggatan

      Välkommen till Familjens Jurists kontor i centrala Stockholm. Här tar vi hand om dina familjejuridiska problem med stort engagemang. Kontoret har jurister specialiserade på familjerätt som dessutom har egna expertområden/specialinriktningar inom familjerättens olika delområden såsom bodelning, vårdnad om barn, boende, umgänge, underhåll, internationell familjerätt och arvsrätt. Vi har genom åren upprättat tusentals testamenten och bouppteckningar, planerat generationsskiften, hjälpt makar och sambor vid ingående och upplösning av förhållanden och alltid gett råd i stort och smått.

      Besöksadress
      Drottninggatan 25, 3tr, 111 51 Stockholm
      Telefon
      Fax
      08-462 94 20
      Vägbeskrivning?
      Cecilia Yassarati
      Cecilia Yassarati
      Kontorschef

      08-709 86 61 cecilia.yassarati@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Susanne Edebäck
      Susanne Edebäck
      Biträdande kontorschef

      08-709 86 69 susanne.edeback@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Carl Gustaf Hamilton
      Carl Gustaf Hamilton
      Senior jurist

      08-709 85 67 carlgustaf.hamilton@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan, Stockholm, Hornstull
      Carola Erixon Gyllenmyr
      Carola Erixon Gyllenmyr
      Senior jurist

      08-709 85 35 carola.gyllenmyr@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Cecilia Laveson
      Cecilia Laveson
      Senior jurist

      08-709 85 31 cecilia.laveson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Mathias
      Mattias Synnergren
      Senior jurist

      08-709 83 87 mattias.synnergren@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Richard Austadius
      Richard Austadius
      Senior jurist

      08-709 85 53 richard.austadius@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Camilla Antoft
      Camilla Antoft Scheiman
      Jurist

      08-709 85 84 camilla.scheiman@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Bild Saknas
      Louise Perleroth
      Biträdande jurist

      08-709 83 68 louise.perleroth@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Bild Saknas
      Sofie Brandt
      Biträdande jurist

      08-709 85 51 Sofie.brandt@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan, Stockholm, Hornstull
      Anne Lee Karlsson
      Anne-Lee Karlsson
      Boutredare

      08-709 85 37 anne-lee.karlsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Gunilla Johansson Ijska
      Gunilla Johansson Ijska
      Boutredare

      08-709 86 63 gunilla.johanssonijska@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Bild Saknas
      Josef Oguz
      Boutredare

      josef.oguz@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Anna Fayad
      Anna Fayad
      Tjänstledig

      08-709 83 73 anna.fayad@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Gabriella Palmo Buttsl
      Gabriella Palmö-Butts
      Tjänstledig

      08-709 85 33 gabriella.palmobutts@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Simeli Isskander
      Simeli Isskander
      Tjänstledig

      08-709 85 64 simeli.isskander@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      Familjens Jurist kan hjälpa dig med allt som rör familjejuridik. Med kontor och medarbetare från norr till söder så finns vi alltid nära dig.
      Magnus Ladulåsgatan 65
      Stockholm
      Stockholm
      11827
      Sweden