Sidförslag
    Kontor
      Kontakta oss
      0771-771 070

      Familjens Jurist i Västerås

      Varmt välkommen till Familjens Jurist i Västerås! Vi sitter på 19e våningen på Kopparbergsvägen 10 i centrala Västerås.

      Det är du och dina behov som står i centrum hos oss och våra jurister och boutredare bistår med sin kunskap när du behöver det. Vi tar oss tid för alla våra klienter och vår målsättning är att du ska känna dig förstådd och få den hjälp som du behöver. Oavsett var i livet du befinner dig kommer du hela tiden i beröring med juridiska frågor av olika slag. Med stort engagemang hjälper vi dig med alla typer av familjejuridiska frågor såsom bodelningar, äktenskapsförord, samboavtal, bouppteckningar, arvskiften, testamenten, vårdnadsfrågor, LVU/LVM/LPT-mål, migrationsrätt, boutredningsman, gåvobrev m.m.

      Besöksadress
      Kopparbergsvägen 10, 722 15 Västerås
      Postadress
      Box 173, 721 05 Västerås
      Telefon
      Fax
      021-10 77 19
      Vägbeskrivning?
      staff_img
      Helena Närling
      Kontorschef

      010-455 91 03 helena.narling@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Sala, Västerås
      staff_img
      Therese Gerdin
      Biträdande kontorschef

      010-455 91 26 therese.gerdin@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås
      staff_img
      Ingrid Löf
      Senior jurist

      010-455 91 20 ingrid.lof@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Eskilstuna, Köping, Västerås
      staff_img
      Emelie Engelbertsson
      Jurist

      010-455 91 24 emelie.engelbertsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Eskilstuna, Västerås
      staff_img
      Eva Salonen
      Jurist

      010-455 91 25 eva.salonen@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Strängnäs, Västerås
      staff_img
      Thomas Sandberg
      Jurist

      010-455 91 21 thomas.sandberg@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås
      staff_img
      Helin Talayhan
      Biträdande jurist

      010-455 91 32 helin.talayhan@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås
      staff_img
      Jennifer Michelson
      Biträdande jurist

      010-455 91 33
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås
      staff_img
      Belinda Östman
      Boutredare

      010-455 91 01 belinda.ostman@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås
      staff_img
      Ingela Liljeholm
      Boutredare

      010-455 91 05 ingela.liljeholm@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Eskilstuna, Västerås
      staff_img
      Lena Höglund
      Boutredare

      010-455 91 23 lena.hoglund@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Hallstahammar, Storgatan, Västerås
      staff_img
      Torbjörn Achrén
      Boutredare

      010-455 91 02 torbjorn.achren@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Köping, Västerås
      staff_img
      Carina Larsson
      Bouppteckningsförrättare

      010-455 91 06 carina.larsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Sala, Skinnskatteberg, Västerås
      staff_img
      Anneli Fallgren
      Juristsekreterare

      010-455 91 04 anneli.fallgren@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås
      staff_img
      Lena Synnersten
      Juristsekreterare

      010-455 91 08 lena.synnersten@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås
      staff_img
      Linda Everland
      Juristsekreterare

      010-455 91 09 linda.everland@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås
      staff_img
      Katarina Ericson
      Receptionist

      010-455 91 07 katarina.ericson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås
      Familjens Jurist kan hjälpa dig med allt som rör familjejuridik. Med kontor och medarbetare från norr till söder så finns vi alltid nära dig.
      Magnus Ladulåsgatan 65
      Stockholm
      Stockholm
      11827
      Sweden