Sidförslag
    Kontor
      Kontakta oss
      0771-771 070

      Familjens Jurist i Stockholm, Globen

      Välkommen till Familjens Jurists kontor i Globenområdet. Vårt arbetssätt går ut på att tillsammans med våra klienter, finna de bästa lösningarna inom familjejuridiken. Det kan vara allt från ett samboavtal, hindersprövning, vigsel, äktenskapsförord eller en gåva. Du kanske vill adoptera och behöver hjälp med dokument runt detta. Naturligtvis hjälper vi dig vid tvister i domstol, att söka rättshjälp från tingsrätten eller rättskydd från försäkringsbolag. Tingsrätten förordnar oss ofta som boutredningsman, bodelningsförrättare och målsägandebiträde.

      Besöksadress
      Rökerigatan 19, 6 trappor, 121 62 Johanneshov
      Telefon
      Fax
      08-604 04 49
      Vägbeskrivning?
      Anna Sand
      Anna Sand
      Kontorschef

      08-709 84 12 anna.sand@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Lavinia Dimoftache
      Lavinia Dimoftache
      Biträdande kontorschef

      08-709 84 19 lavinia.dimoftache@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Anita Svensson Barladjanl
      Anita Svensson Barladjan
      Senior jurist

      08-709 84 29 anita.svenssonbarladjan@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Nacka, Värmdövägen, Stockholm, Globen
      Alexandra Eggeborn
      Alexandra Eggeborn
      Jurist

      08-709 84 82 alexandra.eggeborn@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Enskede, Stockholm, Globen
      Anna Meiton
      Jurist

      08-7098410 anna.meiton@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Carl Nordqvist
      Carl Nordqvist
      Jurist

      08-709 84 77 carl.nordqvist@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Catharina Looft
      Catharina Looft
      Jurist

      08-709 84 27 catharina.looft@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Elisabeth Jonsson
      Elisabeth Jonsson
      Jurist

      08-709 84 11 elisabeth.jonsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Nynäshamn, Fredsgatan, Stockholm, Globen
      Helena Stavling
      Jurist

      08-709 84 74 helena.stavling@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Nyköping, Stockholm, Globen
      Maria Isaksson
      Maria Isaksson
      Jurist

      08-709 84 32 maria.isaksson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Nyköping, Stockholm, Globen
      Mathilda Thorsander
      Mathilda Thorsander
      Biträdande jurist

      08-709 84 85 mathilda.thorsander@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Robert Östman
      Robert Östman
      Biträdande jurist

      08-709 84 23 robert.ostman@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Huddinge, Patron Pehrs väg, Stockholm, Globen
      Eva Lena Ekström
      Eva-Lena Ekström
      Boutredare

      08-709 84 40 eva-lena.ekstrom@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Camilla Kandenrot
      Camilla Kandenrot
      Juristsekreterare

      08-709 84 39 camilla.kandenrot@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Madeleine Dahlberg
      Madeleine Dahlberg
      Juristsekreterare

      08-645 73 57 Madeleine.Dahlberg@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Anna Hansson
      Anna Hansson
      Tjänstledig

      anna.hansson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Cecilia Ashori
      Cecilia Ashori
      Tjänstledig

      cecilia.ashori@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Haninge, Handenterminalen, Stockholm, Globen
      Jessica Lejkemo
      Tjänstledig

      jessica.lejkemo@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Globen
      Familjens Jurist kan hjälpa dig med allt som rör familjejuridik. Med kontor och medarbetare från norr till söder så finns vi alltid nära dig.
      Magnus Ladulåsgatan 65
      Stockholm
      Stockholm
      11827
      Sweden