Sidförslag
    Kontor
      Kontakta oss
      0771-771 070

      Familjens Jurist i Göteborg, Heden

      I Göteborg har Familjens Jurist bland annat kontor på Storgatan 53. Medarbetarna på det här kontoret har tillsammans en mycket stor kunskap och gedigen erfarenhet av familjejuridik i alla dess förgreningar. Vi hjälper våra klienter med all upptänklig juridik, förvaltar dödsbon och förrättar bouppteckningar. Vi biträder dig även i vårdnadsmål och arvstvister, upprättar testamenten och planerar generationsskiften.

      Välkommen till Familjens Jurist!

      Besöksadress
      Storgatan 53, 411 38 Göteborg
      Telefon
      Fax
      031-13 80 45
      Vägbeskrivning?
      Hanna Nilsson
      Hanna Nilsson
      Kontorschef

      031-85 98 26 hanna.nilsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden, Skövde, Repslagaregatan
      Annika Wieselgren
      Annika Wieselgren
      Biträdande kontorschef

      031-85 98 92 annika.wieselgren@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Falköping, Dotorpsgatan, Göteborg, Heden
      Arne Larsson
      Arne Larsson
      Jurist

      031-85 98 73 arne.larsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden
      Emelie Gärde
      Emelie Gärde
      Jurist

      031-85 98 22 emelie.garde@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Angered, Göteborg, Heden
      Emma Nordin
      Emma Nordin
      Jurist

      031-85 98 34 emma.nordin@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden, Partille, Kyrktorget
      Johanna Sixtensson
      Johanna Sixtensson
      Jurist

      031-85 98 99 johanna.sixtensson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden, Göteborg, Kortedala
      Anna Hermansson
      Anna Hermansson
      Biträdande jurist

      031-85 98 88 anna.hermansson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Borås, Göteborg, Heden
      Anton Petersén
      Anton Peterzén
      Biträdande jurist

      031-85 98 17 anton.peterzen@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden
      Magnus Engelin
      Magnus Engelin
      Biträdande jurist

      031-85 98 76 magnus.engelin@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden, Mölndal, Göteborgsvägen 3
      Bodil Wallerstedt
      Bodil Wallerstedt
      Juristsekreterare

      031-85 98 80 bodil.wallerstedt@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden
      Sasithorn Andersson
      Sasithorn Andersson
      Juristsekreterare

      sasithorn.andersson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden
      Sofia Larsson
      Sofia Larsson
      Juristsekreterare

      031-85 98 01 sofia.larsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden
      Ulrika Janding
      Ulrika Janding
      Juristsekreterare

      031-85 98 71 ulrika.janding@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden
      Pernilla Annerstedt
      Pernilla Annerstedt
      Tjänstledig


      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Heden, Göteborg, Olskroken
      Familjens Jurist kan hjälpa dig med allt som rör familjejuridik. Med kontor och medarbetare från norr till söder så finns vi alltid nära dig.
      Magnus Ladulåsgatan 65
      Stockholm
      Stockholm
      11827
      Sweden