Sidförslag
    Kontor

      Familjens Jurist i Västerås, Kopparbergsvägen

      Varmt välkommen till Familjens Jurist i Västerås!

      Det är du och dina behov som står i centrum hos oss och våra jurister och boutredare bistår med sin kunskap när du behöver det. Vi tar oss tid för alla våra klienter och vår målsättning är att du ska känna dig förstådd och få den hjälp som du behöver. Oavsett var i livet du befinner dig kommer du hela tiden i beröring med juridiska frågor av olika slag. Med stort engagemang hjälper vi dig med alla typer av familjejuridiska frågor såsom bodelningar, äktenskapsförord, samboavtal, bouppteckningar, arvskiften, testamenten, vårdnadsfrågor, LVU/LVM/LPT-mål, migrationsrätt, boutredningsman, gåvobrev m.m.

      Besöksadress
      Kopparbergsvägen 10, vån 19, 722 15 Västerås
      Telefon
      Fax
      021-10 77 19
      Vägbeskrivning?
      staff_img
      Therese Gerdin
      Biträdande kontorschef

      010-455 91 26 therese.gerdin@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Katrineholm, Sala, Vingåker, Västerås, Kopparbergsvägen
      staff_img
      Ingrid Löf
      Senior jurist

      010-455 91 20 ingrid.lof@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Eskilstuna, Köping, Västerås, Kopparbergsvägen
      staff_img
      Emelie Engelbertsson
      Jurist

      010-455 91 24 emelie.engelbertsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Eskilstuna, Västerås, Kopparbergsvägen
      staff_img
      Thomas Sandberg
      Jurist

      010-455 91 21 thomas.sandberg@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås, Kopparbergsvägen
      staff_img
      Carina Larsson
      Bouppteckningsförrättare

      010-455 91 06 carina.larsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås, Kopparbergsvägen
      staff_img
      Anneli Fallgren
      Juristsekreterare

      010-455 91 04 anneli.fallgren@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås, Kopparbergsvägen
      staff_img
      Lena Synnersten
      Juristsekreterare

      010-455 91 08 lena.synnersten@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås, Kopparbergsvägen
      staff_img
      Katarina Ericson
      Receptionist

      010-455 91 07 katarina.ericson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås, Kopparbergsvägen
      staff_img
      Linda Everland
      Tjänstledig

      linda.everland@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Västerås, Kopparbergsvägen