Sidförslag
    Kontor

      Familjens Jurist i Stockholm, Drottninggatan

      Välkommen till Familjens Jurists kontor i centrala Stockholm. Här tar vi hand om dina familjejuridiska problem med stort engagemang. Kontoret har jurister specialiserade på familjerätt som dessutom har egna expertområden/specialinriktningar inom familjerättens olika delområden såsom bodelning, vårdnad om barn, boende, umgänge, underhåll, internationell familjerätt och arvsrätt. Vi har genom åren upprättat tusentals testamenten och bouppteckningar, planerat generationsskiften, hjälpt makar och sambor vid ingående och upplösning av förhållanden och alltid gett råd i stort och smått.

      Besöksadress
      Drottninggatan 25 3tr, 111 51 Stockholm
      Telefon
      Fax
      08-462 94 20
      Vägbeskrivning?
      staff_img
      Cecilia Yassarati
      Kontorschef

      08-709 86 61 cecilia.yassarati@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Susanne Edebäck
      Biträdande kontorschef

      08-709 86 69 susanne.edeback@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Carl Gustaf Hamilton
      Senior jurist

      08-709 85 67 carlgustaf.hamilton@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan, Stockholm, Långholmsgatan
      staff_img
      Carola Erixon Gyllenmyr
      Senior jurist

      08-709 85 35 carola.gyllenmyr@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Danderyd, Golfvägen, Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Cecilia Laveson
      Senior jurist

      08-709 85 31 cecilia.laveson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Richard Austadius
      Senior jurist

      08-709 85 53 richard.austadius@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan, Stockholm, Storgatan
      staff_img
      Anna Fayad
      Jurist

      08-709 83 73 anna.fayad@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Camilla Antoft Scheiman
      Jurist

      08-709 85 84 camilla.scheiman@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Emma Eriksson
      Jurist

      08-709 85 09 emma.eriksson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Maria Adriansson Engberg
      Jurist

      08-709 85 54 maria.engberg@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan, Stockholm, Medborgarplatsen
      staff_img
      Mattias Synnergren
      Jurist

      mattias.synnergren@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Louise Åhl
      Biträdande jurist

      08-709 83 68 louise.ahl@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Sofie Brandt
      Biträdande jurist

      08-709 85 51 Sofie.brandt@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan, Stockholm, Långholmsgatan
      staff_img
      Anne-Lee Karlsson
      Boutredare

      08-709 85 37 anne-lee.karlsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Gunilla Johansson Ijska
      Boutredare

      08-709 86 63 gunilla.johanssonijska@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Josef Oguz
      Boutredare

      josef.oguz@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Karin Burman
      Juristsekreterare

      08-709 85 68 karin.burman@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Marie Ryman
      Assistent

      08-709 86 68 marie.ryman@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Gabriella Palmö-Butts
      Tjänstledig

      08-709 85 33 gabriella.palmobutts@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan
      staff_img
      Simeli Isskander
      Tjänstledig

      08-709 85 64 simeli.isskander@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Stockholm, Drottninggatan