Sidförslag
    Kontor

      Familjens Jurist i Göteborg, Storgatan

      I Göteborg har Familjens Jurist bland annat kontor på Storgatan 53. Medarbetarna på det här kontoret har tillsammans en mycket stor kunskap och gedigen erfarenhet av familjejuridik i alla dess förgreningar. Vi hjälper våra klienter med all upptänklig juridik, förvaltar dödsbon och förrättar bouppteckningar. Vi biträder dig även i vårdnadsmål och arvstvister, upprättar testamenten och planerar generationsskiften.

      Välkommen till Familjens Jurist!

      Besöksadress
      Storgatan 53, 411 38 Göteborg
      Telefon
      Fax
      031-13 80 45
      Vägbeskrivning?
      staff_img
      Hanna Nilsson
      Kontorschef

      031-85 98 26 hanna.nilsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Storgatan, Skövde, Repslagaregatan
      staff_img
      Annika Wieselgren
      Gruppchef

      031-85 98 92 annika.wieselgren@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Falköping, Dotorpsgatan, Göteborg, Storgatan
      staff_img
      Arne Larsson
      Jurist

      031-85 98 73 arne.larsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Borås, Göteborg, Storgatan
      staff_img
      Emelie Gärde
      Jurist

      031-85 98 22 emelie.garde@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Angered, Göteborg, Storgatan
      staff_img
      Martina Dahlström
      Jurist

      031-85 98 04 martina.dahlstrom@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Storgatan, Masthugget
      staff_img
      Pernilla Göransson
      Jurist

      031-85 98 63 pernilla.goransson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Olskroken, Göteborg, Storgatan
      staff_img
      Sandra Åsberg Wetzer
      Jurist

      031-85 98 97 sandra.wetzer@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Storgatan, Mölndal, Göteborgsvägen 3
      staff_img
      Anna Hermansson
      Biträdande jurist

      031-85 98 88 anna.hermansson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Storgatan
      staff_img
      Hanna Vretby
      Bouppteckningsförrättare

      031-85 98 21 hanna.vretby@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Storgatan
      staff_img
      Alexandra von Benzon Hollesen
      Juristsekreterare

      031-85 98 95 alexandra.vonbenzonhollesen@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Storgatan
      staff_img
      Bodil Wallerstedt
      Juristsekreterare

      031-85 98 80 bodil.wallerstedt@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Storgatan
      staff_img
      Sofia Larsson
      Juristsekreterare

      031-85 98 01 sofia.larsson@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Storgatan
      staff_img
      Ulrika Janding
      Juristsekreterare

      031-85 98 71 ulrika.janding@familjensjurist.se
      Jag finns på följande ort/kontor:
      Göteborg, Storgatan